Sosyal Esaret - Sosyal Medya Bağımlılığı -  Kısa Film

Sosyal Esaret - Sosyal Medya Bağımlılığı - Kısa Film

Sosyal Esaret kısa filmi sosyal medyayı kötülemek, karşı çıkmak amacıyla değil sosyal medya bağımlılığına ve depresyonuna dikkat çekmek, farkındalık kazandırmak ve bu sorunu çözmek isteyenlere destek olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Öncelikle Sosyal Esaret kısa filmi sosyal medyayı kötülemek, karşı çıkmak amacıyla değil sosyal medya bağımlılığına ve depresyonuna dikkat çekmek, farkındalık kazandırmak ve bu sorunu çözmek isteyenlere destek olmak amacıyla hazırlanmıştır.

TEMA

"Zincirlerinden Kurtul!" "Sosyal medya bizi değil, biz onu yöneteceğiz." Bizler çocuklarımızı ihmal ettiğimizde, onları önlerine teknolojik aletleri koyarak susturmaya çalıştığımızda aslında onlara en büyük kötülüğü yapıyoruz. Sosyal medya bağımlılığı güncel bir sorun olduğundan dolayı şu an yaptığımız hataların ileride ne kadar büyük sorunlar doğuracağını tahmin etmek zor. Ama çocuklarımızın sosyal medyada geçirdikleri vakitleri biz kontrol edersek, kitapları onlara sevdirebilirsek çocuklarımıza çok büyük bir iyilik yapmış olacağız. Lütfen çocuklarımızın sosyal medyaya hapsolmasına izin vermeyelim.

Sosyal Esaret Kısa Filmi

Yönetmen: Ömer Faruk Coşkun Yapımcı: Ömer Faruk Coşkun Senarist: Ömer Faruk Coşkun Kameraman: Ayşe Coşkun Işık: Ayşe Coşkun Kurgu/Ses : Ömer Faruk Coşkun

Oyuncular

Ömer Faruk Coşkun - Kıvanç Altuk (2027) Furkan Efe Yılmaz - Kıvanç Altuk (2017) Kıvanç Ege Yılmaz - Kıvanç Altuk (2013) Ayşe Coşkun - Yağmur Altuk (Kıvancın annesi) Elif Coşkun - Yağmur Altuk'un Arkadaşı (görüntülü arama) Hüseyin Coşkun/ Hasan Coşkun Video İçerik Üreticisi (Kıvancın izlediği kişi)

Müzik

'Fire and Thunder' - Cjbeards (son fon müziği)

'Sosyal Esaret' - Ömer Faruk Coşkun (ilk iki fon müziği) 'İhmal' - Ömer Faruk Coşkun (ortadaki fon müziği)

Kısa Film Özeti

Çocukluğundan bu yana ailesi tarafından ihmal edilip sosyal medya ile büyütülen bir çocuğun büyüdüğünde yaşayabileceği sorunlardan bahsedilirken karakterin sosyal medya gönderisi için karşılaştığı bir kitap yardımıyla sosyal medyaya bağımlı olduğunu-huzursuzluğunun sebebini- farkına varması ve sosyal medyanın iyi taraflarından faydalanmaya başlamasıyla birlikte bir yandan onu kötü etkileyen zincirlerden kurtulurken diğer yandan onu iyileştirici alışkanlık zincirini yine sosyal medyadan izlediği bir video yardımıyla oluşturmaya başlar.

Ömer Faruk Coşkun - ÖFC'

Ömer Faruk Coşkun

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim. Araştırmayı ve öğrenmeyi aynı zamanda öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum.

Görüşünü Paylaş!

Aklından geçenleri bizimle paylaşmaktan çekinme.

Bugün gönderebileceğiniz kadar yorum gönderdiniz.
Birkaç dakika sonrasında tekrar mesaj gönderebilirsiniz.
Gün içerisinde gönderbileceğiniz yorum sayısı bu kadar.
Yorumunuz başarılı şekilde iletilmiştir. Onaylandıktan sonra herkese açık olarak gösterilecektir.

Yorumlar